Meze Audio 109 Pro Kulak Üstü Kulaklık | Kulak Üstü | Kulaklıklar | Dükkan Hifi Online Satış Sitesi

Kategoriler

Kargoya Verilis Süresi
: Ayni gün kargo
 • Liste Fiyatı(KDV Dahil)

  24.230 TL 815 EUR
 • Havale Fiyatı(KDV Dahil)

  23.019 TLToplam Kazanç :
Stokta Yok Gelince Haber Ver

Her şey bir amaçla başladı - neşe yaratmak.Tüm dikkat dağıtıcı unsurlar ortadan kalktığında, en sevdiğiniz sanatçı, şarkı veya enstrümanla olan yakın bağınız hakkında kendinizi sesin içinde kaybetmenize izin vermekle ilgilidir.
"Her şeyin özünde, müzik bir duygu ifadesi, bir yaşam kutlaması ve sonsuz hatıraların bir simgesidir. Kullandığımız birinci sınıf malzemelerden karmaşık mühendisliğe kadar 109 PRO'nun her parçası, en sevdiğimiz aynı duyguyu bünyesinde barındırıyor." müzik bize hissettiriyor.”
Antonio Meze, Baş Tasarımcı ve Meze Audio'nun Kurucusu.

 

YENİ UFUKLARI KEŞFETMEK,
 
            TEMELLERDEN BAŞLAMAK
 

DİYAFRAM TASARIMI

 
Hızlı tempolu bir teknoloji dünyasında, kanıtlanmış temellere güveniyoruz. Nihai hassasiyetle bir araya getirilen ve ayarlanan yeni 50 mm dinamik sürücümüz, hız, doğruluk ve dinamik aralığın sınırlarını zorlamamıza olanak sağladı.

109 PRO için belirlediğimiz akustik hedeflere ulaşmak için Ar-Ge çalışmalarımızı sürücü bileşenlerinin her biri için malzeme araştırmasına odakladık.

Kulaklığın sonik yeteneklerini en üst düzeye çıkarma arayışı, kütle ve sertlik arasındaki mükemmel dengeyi bulmaya odaklandığımız diyaframla başladı.

 
Araştırmamız, Berilyum kaplı polimer ve selüloz-karbon fiber kompozitin bir kombinasyonu olan 109 serisi Çift Kompozit Diyafram'ın geliştirilmesine yol açtı.

Titreşimlerin emilmesini iyileştirmekle görevli bakır-çinko alaşımlı stabilizatör halkasıdır, burada malzeme seçimi distorsiyonda önemli azalmalara katkıda bulunur.

İkisinin yanında hafif ve verimli neodimyum mıknatıs ve bakır bobin bulunur. Birlikte, son derece güvenilir olduğu kanıtlanmış, CNC ile işlenmiş, yüksek hassasiyetli bir alüminyum çerçeve içine yerleştirilmiştir.
 
Karbon fiber takviyeli selüloz kompozitten yapılan W şeklindeki kubbe , yüksek frekansları inanılmaz ayrıntı, netlik ve tanımla yeniden üretebilir. Dinamik sürücülerde kullanılan geleneksel alternatiflerden daha dayanıklı ancak hafif olan bu bileşik, harmonik bozulmaya yol açabilecek rezonansları azaltmaya yardımcı olur.


Kubbeyi çevreleyen ultra ince simit , kalınlığı 22 mikron olan Berilyum kaplı yarı kristal polimerden oluşuyor. Berilyum kaplamayı Fiziksel Buhar Biriktirme (PVD) yoluyla uygulayarak, sürücünün sertliğini ve dayanıklılığını artırmayı ve aynı zamanda hızlı bir geçici tepki elde etmek için yeterince hafif tutmayı amaçladık. Bu nitelikler, torus üzerindeki 45,5°'lik bir açıyla hassas bir şekilde oyulmuş oluklar aracılığıyla da geliştirilmiştir.

Berilyumun yüksek sönümleme nitelikleri, istenmeyen rezonansların bastırılmasına da yardımcı olarak 109 PRO'ya nötr, canlı ve şeffaf karakterini verir.
109 profesyonel çizim
 
109 profesyonel çizim
Membranın etrafına yerleştirilmiş bakır-çinko alaşımlı dengeleyici , bozulmayı daha da azaltmak için titreşimlerin emilimini geliştirir.Diyafram , neodimyum mıknatısla birlikte yüksek hassasiyetli bir alüminyum çerçeve içine yerleştirilmiştir. CNC işleme kullanılarak üretilen çerçeve, yüzey düzlüğünü korumak için üstün sağlamlık, güç ve termal kararlılık sunar.
 
AKUSTİK
 
                       TASARIM
 
tasarım
 
 
Arkası açık tasarımı sayesinde 109 PRO'nun canlı ve heyecan verici olmasını, dinleyicinin müzikle daha derin bir düzeyde bağlantı kurmasını sağlamasını istedik.

Şirket içi mühendislik ekibimiz tarafından dikkatle ayarlanmış, harika ayrıntı, netlik ve doğru miktarda etki ile duygusal olarak çekici bir ses sunar. Üstün dinamikler, mükemmel görüntüleme ve dolgun vokallerle birleşen organik karakteri, ruhunuzu harekete geçiren ayrıntıları hayata geçiriyor. Ayrıca, ister taşınabilir kaynaklardan ister karmaşık ev kurulumlarından bahsediyor olalım, çoğu cihazdan sürmek kolaydır.
 
Örümcek şeklindeki yapı ve kulaklığın içindeki akustik olarak şeffaf ızgara, sürücüyü her iki taraftan da açığa çıkararak bugüne kadarki en açık modelimizi oluşturuyor.
109 profesyonel çizim
 
109 profesyonel çizim
 
Antropometri ilkelerini izleyerek, ideal anatomik uyumu elde etmek için sürücüyü kulaktan kesin bir açı ve mesafede konumlandırdık.
 
109 profesyonel çizim
Kadife yastıklar kulakları rahatça çevreleyerek doğal ses oluşturmak için en uygun sızdırmazlığı sağlar. Kadife deriden çok daha yumuşak ve nefes alabilir olduğundan, uzun dinleme seanslarında terlemeyi ve aşırı ısınmayı da önler.

 
109 profesyonel çizim Kendiliğinden ayarlanan kafa bandı, her kafa şekli ve boyutu için eşit basınç sağlamak üzere ağırlığı dağıtır.
 
 

                                       ÜSTÜN YAPI EŞİTTİR  

                                       ÜSTÜN DENEYİM

 
                                       
 
109 PRO tamamen konforla ilgilidir - kulaklığın yapısal tasarımından malzeme seçimine kadar tüm kararlar, nihai ürünün ergonomi açısından en yüksek standardımıza yükselmesini sağlamak için dikkatlice alınmıştır. Kulaklıklar kafanıza yerleştirildikten sonra fark edilmeyecek hale gelmeli ve size müzikten başka bir şey bırakmamalıdır.

Bu bakış açısıyla ceviz ahşabı, çinko, manganez çeliği ve vegan deriyi konforlu, hafif ama oldukça dayanıklı bir yapıda birleştirdik.

 
 
 
SÜRDÜRÜLEBİLİR
 
                  HASAT EDİLMİŞ AHŞAP
 
Kulaklıklarımız için kullandığımız siyah ceviz ağacı, kesinlikle menşei sertifikalı kaynaklardan, yaşam döngüsünün sonuna ulaşmış olgun ağaçlardan hasat edilir. Böylece çevre korunuyor, yeni yaşama yer açılıyor, yaşlı ağaçlar Meze kulaklık şeklinde yeniden parlıyor.

 
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
 
                       UZUN ÖMÜRLÜKLE
 
109 PRO, sürdürülebilirlik için azami özenle üretilmiştir. Bugünkü seçimlerimiz yarının dünyasında büyük bir etkiye sahip olabileceğinden, uzun ömürlü ürünler tasarlıyoruz. Daha uzun bir ürün ömrünün daha küçük bir ayak izi anlamına geldiğine inanıyoruz.

Bu felsefeye uygun olarak, 109 PRO gerektiğinde parçalara ayrılabilir ve servise alınabilir, bu da ürünün ömrünü sınırların ötesine uzatabilir.

 
TEKNİK ÖZELLİKLER
 • Dönüştürücü Boyutu: 50mm
 • Frekans Tepkisi: 5Hz - 30KHz
 • Hassasiyet: 1KHz'de 112dB SPL, 1mW
 • Empedans: 40 Ω
 • Ağırlık: 375 gr (13 ons) kablolar hariç
 • Kulak Kapları Siyah Ceviz Ağacı
AKSESUARLAR
 • Kasa: Sert EVA kese
 • Dahil edilen kablolar:
 • 1,5 m yumuşak TPE kablo, siyah alüminyum kasalı,
 • 3,5 mm jak ile biten
 • 3,5 mm jakla biten     , siyah alüminyum kasalı 3 m yumuşak TPE kablosu
 • Kulaklık sonlandırması:
 • 3,5 mm TRS jakı
 • Birlikte verilen adaptörler:
 • 6,3 mm altın kaplama jak

İlgili Ürünler

Ürünler yükleniyor