MoFi Fender X Precision Deck | Pikaplar | Analog Köşesi | Dükkan Hifi Online Satış Sitesi

Kategoriler

Kargoya Verilis Süresi
: Ayni gün kargo
  • Liste Fiyatı(KDV Dahil)

    145.983 TL 4.424 USD
  • Havale Fiyatı(KDV Dahil)

    138.684 TLToplam Kazanç :
Adet.
Sepete Ekle
Ücretsiz Kargo
Bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan 1.460 TL

MoFi Fender X  Precision Deck
USA yapımı pikap ikonik sunburst kaplamasına sahiptir, inanılmaz ses kalitesi vardır ve  ve sadece 1.000 adetle sınırlı limited edition üretimidir.

Bir plağın üzerine düşen iğnenin yumuşak "gümbürtüsünü" duymak, giriş oluğunun dönmesi için beklenen birkaç saniyeyi beklemek ve ardından, görünüşe göre hiçbir yerde yokken, bir LP'nin sıcaklığının, ayrıntılarının ve muhteşem seslerinin tadını çıkarmak gibisi yoktur. Şimdi, bu sevilen analog ritüelin büyüsünü, Jimi Hendrix, Bruce Springsteen, David Gilmour, Stevie Ray Vaughan gibi tüm zamanların en iyileri tarafından kaydedilen zamansız albümler de dahil olmak üzere her türlü müziği doğru bir şekilde çalan bir pikapla hayal edin, Eric Clapton, Jeff Beck, Pete Townshend, George Harrison, Mark Knopfler, Keith Richards, Robbie Robertson, Steve Cropper, Joe Strummer, Bill Frisell, Waylon Jennings, Muddy Waters, Donald "Duck" Dunn, Sting, Carol Kaye, Pino Palladino ve George Porter Jr. gibi enstrümanları çalan müzisyenler bu enstrümanların anında tanınabilir tasarımına ilham vermiştir. İki efsanevi Amerikan şirketi arasındaki benzeri görülmemiş bir işbirliğinin çarpıcı sonucu olan ve doğuşu her yerde bulunan Stratocaster, Telecaster ve Precision Bass'tan öncesine dayanan Fender x MoFi PrecisionDeck pikap, bu paha biçilmez deneyimi mümkün kılıyor.

A.B.D.'de tasarlanan, el işçiliğiyle üretilen ve sınırlı sayıda üretilen bileşen, her iki Amerikan şirketiyle bağlantılı ticari marka özelliklerine sahiptir. Görsel olarak, 1950'lerin başlarından kalma ve Fender Precision Bass, Stratocaster ve Telecaster modellerinin kalıcı görünümünü yansıtan kusursuz ve ikonik üç renkli sunburst desenine sahiptir. Son derece iyi yaşlanan ve olağanüstü dayanıklılık sağlayan zarif bir üretan kaplamaya sahip olan her PrecisionDeck, Fender'in saygı duyulan dört ve altı telli enstrümanları için Custom Shop fabrikasında kullandığı el boyama işleminin aynısına tabi tutulur. Sadece 1.000 adetle sınırlı bir koleksiyon ürünü olan PrecisionDeck, Fender gitarlarında bulunan metal seri numarası plakalarına benzemeyen bir isim plakası ile ayırt edilerek ayrı ayrı numaralandırılmış ve rozetli olarak gelir. Sonik olarak PrecisionDeck, son derece sessiz ve kendi imzasından arınmış, kaynağına sadık vinil çalma özelliği ile odyofil sınıfını baştan sona örneklemektedir. Tarihsel olarak, Leo Fender'in radyo tamir atölyesinde başlayan ve nesiller sonra da devam eden bir anlatı yayını tamamlar.

Sahip olmakla övüneceğiniz ve değerli her ürün gibi PrecisionDeck'in de derinlere uzanan bir hikayesi var. Fender Başkan Yardımcısı, Fender ve Mobile Fidelity Electronics arasındaki bu girişim fikrini ilk olarak Mofi bayisini ziyaret edip Mobile Fidelity Electronics'in pikapları hakkında bilgi edinirken bulmuş. Yönetici kısa süre sonra Fender Custom Shop Baş Ustası Yuriy Shishkov - bir ahşap uzmanı ve Fender'in en önde gelen luthierlerinden biri - ile proje hakkında temasa geçti. Bay Shishkov hemen akşamları geç saatlere kadar çalışarak bataklık dişbudak ağacından levhalar (Fender Precision Bass gitarlarının yapımında kullanılan blokların aynısı) işledi ve bunları PrecisionDeck'in temelini oluşturan muhteşem şekle getirene kadar mükemmelleştirdi. Her PrecisionDeck'teki her bir titiz kaide, PrecisionDeck'e dahil edilmek üzere Mobile Fidelity Electronics'in Michigan fabrikasına gönderilmeden önce Fender tarafından tedarik edilir, öğütülür ve tamamlanır.

Elbette Fender gitarların aksine pikapların rezonansa girmesine izin verilemez. Mobile Fidelity Electronics, bu tür sorunların ortaya çıkmamasını ve sesi bozmamasını sağlamak için Harmonic Resolution Systems'daki akustik uzmanı Mike Latvis'e başvurdu. Onun dahiyane çözümü: Düşük rezonanslı kaidenin alt kısmındaki bağlantı noktaları ve rezonans kesimleri, Fender'e gönderilmeden önce fabrikada spesifikasyonlara göre gerçekleştirildi. Bunlar, Mobile Fidelity Electronics'in ödüllü UltraDeck modelini temel alan 25,5 kiloluk PrecisionDeck'in öne çıkmasını sağlayan son teknoloji özelliklerden sadece birkaçı.

PrecisionDeck, ismine sadık kalınarak titizlikle üretilmiş, her parçası ve işlevi optimum performans sağlamak için kapsamlı testlerden geçirilmiştir. Kolay kurulum ve kullanım için Mobile Fidelity'nin beğenilen MasterTracker kartuşu formunda bir gitar pikabına eşdeğer olarak donatılan PrecisionDeck, kutudan çıkmaya hazırdır. Fiziksel olarak, derin siyah arka planlar ve fevkalade düşük bir gürültü tabanı sunan süper sağlam, 1,3 inç, 6,8 kiloluk Delrin plakası ile öne çıkıyor. Delrin, vinil ile doğal empedans uyumu nedeniyle seçilmiştir. LP'ler için üretilmekten bahsetmişken: 300RPM izole AC senkron motor, mükemmel perde doğruluğu ve ritmik sürüş için mükemmel hız kararlılığı sunar. PrecisionDeck'in amacını en uç noktaya taşımasının bir başka yolu da bu. Aynı şekilde, pikabın aşırı sessizliğini sağlayan ester bazlı rulman gresi kullanımı.

Mühendislik becerisi, sertliği ve izleme becerisi hiper-doğru bilgi alımına dönüşen 10 inçlik düz alüminyum gimbal yataklı bir tasarım olan özel geliştirilmiş Ultra tonearm'a kadar uzanıyor. Ultra tonearm ayrıca, sinyal saflığını headshell uçlarından RCA konektörlerine kadar korumak için Cardas Audio kablolamasını kullanır. Ayarlanabilir izleme kuvveti, VTA, azimut ve gelişmiş anti-skate, dinleyicilere basit ince ayar seçenekleri sunar. Safir baskı pedi ile tamamlanan sertleştirilmiş çelik ters yatak sistemi PrecisionDeck'e olağanüstü pürüzsüz, dönme dengesi sağlarken, titreşim izolasyonunda dünya lideri olan Harmonic Resolution Systems mühendislik ekibiyle birlikte PrecisionDeck'in ağırlığı için özel olarak geliştirilen titreşim önleyici ayaklar da pikabı rahatsız edici rezonanslardan koruyor. Yine, her şey LP'lerin oluklarına kilitlenmiş gerçek sesi korumaya geri dönüyor. Bu nedenle PrecisionDeck, havadan gelen RF gürültüsünü önlemek için bakır folyo kutu ile korunan yüksek kaliteli altın kaplama konektörlerle birlikte gelir ve bir bonus olarak, pikap plakları döndürmediğinde döküntülere karşı korumak için çıkarılabilir, menteşeli bir toz kapağı içerir.

Daha da önemlisi PrecisionDeck, Leo Fender'in yaklaşık seksen yıl önce garajında başlattığı ve Mobile Fidelity'nin kırk yıldan uzun bir süre önce ilk kayıtlarıyla devam ettirdiği belirgin bir Amerikan mirasını sürdürmektedir. Fender ve Mobile Fidelity Electronics bu mirası devam ettirmekten gurur duyuyor. PrecisionDeck, iki endüstri lideri ve yenilikçi arasında özgün bir işbirliği ve tarih, müzik ve sevdiğiniz sanatçılar arasında hem son derece kişisel hem de kişiselleştirilmiş bir bağlantı, Leo Fender'in kendisinin de değer vereceği bir yaratım olarak duruyor.

Mobile Fidelity Electronics'in MasterTracker Pikap İğnesi Hakkında Daha Fazla Bilgi

Allen Perkins ve Mobile Fidelity tarafından ince ayarı yapılan ve ABD'de katı alüminyum kütükten frezelenmiş kartuş muhafazası ile Japonya'da elle üretilen MasterTracker, LP oluk duvarlarını cerrahi hassasiyet ve kronometre doğruluğu ile izler ve size mastering stüdyosunda orijinal olarak neyin kesildiğinin saf temelli bir resmini verir. Saf Ohno sürekli döküm bakır bobinler ve tıpkı bir torna tezgahının kesme kafası gibi şekillendirilmiş ticari markalı Micro Linear elmas kalem ile donatılmış bu nadide cihaz, plağın mikroskobik köşelerine ve çatlaklarına gömülü görünen sınırsız miktarda bilgiyi çıkararak müziği büyük ölçekli sinematik kapsam ve üç boyutlu ayrıntılarla sunar. MasterTracker, normalde hareketli bobinli kartuşlara atfedilen açıklık, netlik ve dinamiklik dereceleriyle çalar. Ve iyi sönümlenmiş kütük alüminyum gövdesi, hemen duyabileceğiniz kazançlar sağlar: Son derece karmaşık pasajların ve gergin, kenarsız basların sarsılmaz bir şekilde yeniden üretimi. MasterTracker'ın bağımlılık yaratan performansını daha da artırmak için, istenmeyen rezonansı gidermek ve genel performansı iyileştirmek için yeni nesil sönümleme malzemeleri kullanmak için sayısız saat harcandı. MasterTracker ile ilgili her şey sese ve müziğinize hizmet eder. Mobile Fidelity'nin dünyaca ünlü Orijinal Ana Kayıtlarını üreten aynı stüdyoda tasarlanan MasterTracker, Mobile Fidelity adını taşıyan herhangi bir amiral gemisi kartuşun yapması gerekeni başarır: Orijinal ana sesin aslına sadık bir şekilde yeniden üretimi.

Teknik Özellikler
Motor: 300 RPM AC Senkron
Hızlar: 33 1/3 RPM, 45.0 RPM
Tabak: 6,8 lb Delrin
Wow & Flutter: 0.017% - 0.025%
Sinyal-Gürültü Oranı: 74dB
Güç Kaynağı Gereksinimleri: 220-230V 50Hz
Güç Tüketimi: < 5W
Boyutlar: 52,70 x 15,24 x 39,38 cm -  20,75" x 6" x 15,5"
Ağırlık: 11,6 Kg - 25,5 lbs.

Tonearm:
Tip: 10" Düz Alüminyum, Gimbaled Rulman
Çıkıntı: 0,71" (18mm)
Ofset Açısı: 22,8? (+/- 2? ayarlanabilir)
Kartuş Ağırlık Aralığı: 5g - 10g
 

İlgili Ürünler

Ürünler yükleniyor